مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی:

نقص سیستم ترمز بیشترین آمار رد معاینه فنی اتوبوس ها

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران گفت: بیشترین علت مردودی اتوبوس‌ها از تست‌های معاینه فنی نقص در سیستم ترمز است.
کد مطلب: 57133| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۸/۱ ۱۴:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
نقص سیستم ترمز بیشترین آمار رد معاینه فنی اتوبوس ها

به گزارش "فرازنیوز"  پیمان سنندجی روز شنبه در برنامه بازدید خبرنگاران شهری از فعالیت مرکز مکانیزه معاینه فنی خودروهای سنگین بسیج با بیان اینکه ترمز بیشترین دلیل مردودی اتوبوس‌های مسافربری شرکت واحد اتوبوسرانی است، گفت: 18 درصد علت مردودی اتوبوس‌ها به دلیل نقص بر سیستم ترمز است.نقص در لاستیک با ١٥ درصد و چراغ ترمز با ١٣ درصد، دودزایی و تنظیم نبودن جلوبندی فرمان در رده های بعدی ایرادات فنی اتوبوس های درون شهری پایتخت برای دریافت تاییدیه قرار دارند.

 

سنندجی افزود: برای تشویق رانندگان اتوبوس برای اخذ معاینه فنی تشویق‌های مالی در نظر گرفتیم به گونه‌ای که از 35 هزار تومان مبلغ مصوب معاینه فنی، رانندگان تنها 8000 تومان پرداخت می‌کنند و مابقی توسط شرکت واحد اتوبوسرانی پرداخت می‌شود.

وی افزود: همچنین  نسبت به نصب فیلتر دوده بر روی اتوبوس‌ها اقدام کرده‌ایم؛ اما از آنجایی که تکنولوژی نصب این فیلترها را نداریم تنها به نصب 50 فیلتر بر روی 50 اتوبوس دیزلی اقدام کرده و امیدواریم تا پایان سال این آهنگ تندتر شود.

 

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران با بیان اینکه 5000 دستگاه اتوبوس از ابتدای سال جاری تاکنون به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده‌اند که از این میان 1500 دستگاه مردود شده‌اند، گفت: البته سعی کردیم که در کنار مراکز مخصوص معاینه اتوبوس‌ها یک تعمیرگاه ایجاد کنیم که بلافاصله نسبت به رفع عیوب و نواقص اقدام کرده و مجددا این اتوبوس‌ها پس از رفع عیوب نسبت به اخذ معاینه فنی و بازگشت مجدد به خط اقدام کنند.

به گفته وی، در حال حاضر بالاترین عمر اتوبوس های درون شهری پایتخت ١٢ سال است و این درحالی است که استاندارد عمر کاری این اتوبوس ها سال می باشد البته این نکته حائز اهمیت است عمر بیش از ٥٠ درصد اتوبوس های ناوگان حمل و نقل درون شهری تهران بیش از هشت سال است. سنندجی در ادامه افزود با خرید و بکارگیری حدود شش هزار دستگاه اتوبوس جدید در ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت، متوسط عمر اتوبوس های این ناوگان به کمتر از هشت سال می رسد.


وی افزود: علاوه بر آن با تامین این تعداد خودرو، سر فاصله حرکت اتوبوس های درون شهری تهران به استاندارد جهانی که پنج دقیقه است، نزدیک می شود.

وی با اشاره به فرسودگی سه هزار و ٥٠٠ دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل درون شهری تهران افزود: علاوه بر این، ناوگان حمل و نقل درون شهری تهران نیازمند سه هزار دستگاه اتوبوس جدید به منظور خدمت رسانی بهینه و مطلوب به شهروندان است.


براساس اعلام مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی تهران، از مجموع پنج هزار دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل شهری پایتخت که در شش ماه نخست امسال به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده اند، سه هزار و 500 دستگاه در مرحله اول و یک هزار و 500 دستگاه نیز پس از رفع معایب، تاییدیه فنی دریافت کردند.

کد مطلب: 57133| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۸/۱ ۱۴:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶  ,   May 29, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.