در هوای سرد استفاده از ضدآفتاب را فراموش نکنید

علمی و پزشکی - فرازنیوز: یک متخصص پوست بر لزوم استفاده از کرم‌های ضد آفتاب در فصل پاییز، زمستان و حتی روزهای ابری، تاکید کرد و از افراد خواست تا در هوای سرد استفاده از ضدآفتابها را فراموش نکنند.
کد مطلب: 58438| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۱۴ ۱۸:۳۰:۱۰| نسخه چاپی
در هوای سرد استفاده از ضدآفتاب را فراموش نکنید

دکتر علی ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: اگرچه نور آفتاب در فصل سرما کمتر از فصل گرما است، اما اشعه آفتاب در اثر برخورد با پوست می‌تواند اثرات مضری را برروی پوست ایجاد کند و همین مسئله اهمیت استفاده از ضدآفتاب‌ها را درفصل سرما نشان می‌دهد.

این متخصص پوست با بیان اینکه سرمای هوا باعث ایجاد خشکی و بروز حساسیت های پوستی در افراد می شود، تاکید کرد:  تغییرات هوا در فصل زمستان سبب خواهد شد تا پوست افراد به خصوص افرادی که بیشتر در محیط های باز فعالیت دارند و در معرض سرمای هوا و بادهای سرد قرار دارند، با مشکل مواجه شود.

ابراهیمی ادامه داد: شدت حساسیت‌ها و خشکی پوستی در فصل سرما در افرادی که حساسیت های پوستی و اگزما دارند، بیشتر از سایر افراد خواهد بود.

ابراهیمی با اشاره به اینکه در فصل سرما به علت کاهش رطوبت و خشکی هوا پوست و به‌ویژه پوست های خشک بسیارآسیب پذیر می شوند، ادامه داد: افراد باید برای پیشگیری از خشکی پوست در فصل سرما از پمادها و کرم های نرم کننده، مرطوب کننده و چرب کننده استفاده کرده و میزان استفاده از شوینده ها را هم به حداقل برسانند.

ابراهیمی همچنین استفاده از لوسیون ها را نیز در کاهش حساسیت‌ها و بروز خشکی پوست در فصل سرد سال مناسب دانست.

این متخصص پوست، مو و زیبایی، راه پیشگیری از خشکی پوست را در فصل سرما استفاده از کرم های مرطوب کننده و چرب کننده و کم کردن استفاده از صابون و مواد شوینده مایع عنوان کرد.

ابراهیمی افزود: توصیه می‌شود افرادی که بیشتر با شوینده ها سر وکار دارند، برای جلوگیری از خشک شدن پوست خود به هنگام استفاده از شوینده ها حتما دستکش بپوشند.

کد مطلب: 58438| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۱۴ ۱۸:۳۰:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶  ,   June 25, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.