سید مجتبی موسوی در نشست دومین جشنواره پیامبر اکرم با موضوع طراحی صلوات :

آثار دومین جشنواره پیامبر اکرم(ص) با موضوع طراحی صلوات در یکی از سالن های شهر تهران به نمایش در می آید

دين و مذهب - فرازنیوز: موسوی از برپایی نمایشگاه آثار حاضر در دومین جشنواره پیامبر اکرم با موضوع طراحی صلوات در تهران خبر داد و گفت: نمایشگاه آثار در یکی از سالن های استاندارد نمایشگاهی شهر تهران برپا می شود.
کد مطلب: 58578| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۲۰ ۱۳:۴۴:۱۰| نسخه چاپی
 آثار دومین جشنواره پیامبر اکرم(ص) با موضوع طراحی صلوات در یکی از سالن های شهر تهران به نمایش در می آید

به گزارش "فرازنیوز" ، نشست دومین جشنواره پیامبر اکرم (ص) با موضوع طراحی صلوات امروز شنبه 20 آذر با حضور مجید مجیدی کارگردان سینما، عیسی علیزاده رییس سازمان زیباسازی شهر تهران، سیدمجتبی موسوی دبیر دومین جشنواره پیامبر اکرم در نگارخانه برگ عمارت عین الدوله برگزار شد.

 

سیدمجتبی موسوی، دبیر دومین جشنواره پیامبر اکرم (ص) در این نشست گفت: این جشنواره با پیشنهاد آقای مجیدی برگزار شد. اولین دوره آن در سال 92 با نام نوشته پیامبر (ص) با عنوان محمد رسول الله بود که همزمان با تولید فیلم محمد رسول الله نام نوشته محمد به عنوان لوگوی فیلم انتخاب شد و برگزیدگان آن دوره نیز تقدیر شدند.

دبیر جشنواره پیامبر همچنین گفت: مراسم اختتامیه نمایشگاه آثار دومین جشنواره پیامبر اعظم با موضوعیت طراحی صلوات همزمان با مبعث پیامبر است؛ هنرمندان تا 10 اسفند فرصت دارند آثارشان را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی افزود: آثار دومین جشنواره پیامبر اکرم (ص) در سه بخش به نمایش درمی آید، بخش نخست بخش مسابقه است که توسط هفت تن از اساتید خوشنویسی و نقاشی خط داوری می شوند و در نهایت آثار انتخاب می شوند. در بخش مدعوین دبیرخانه پیگیر است از آثار هنرمندان شاخص حوزه خوشنویسی و نقاشی خط استفاده کند که مختص به این جشنواره باشد و بخش سوم شناسایی آثار قدما با موضوع صلوات است که آثار شناسایی شده در نمایشگاه به نمایش درمی آید.

 

موسوی از انتشار کتاب دومین جشنواره پیامبر اکرم با موضوعیت طراحی صلوات خبر داد و گفت: کلیه آثار طراحی شده برای این جشنواره در کتابی منتشر و در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

 

وی اظهار داشت: جوایز هنرمندان هر گرایش و برگزیدگان نیز اعلام خواهد شد.

دبیر دومین جشنواره پیامبر اعظم با موضوعیت طراحی صلوات گفت: هنر خوشنویسی هنر ملی کشور است و تعداد هنرمندان در این رشته بیشتر از سایر رشته هاست،‌جشنواره به صورت کشوری برگزار می شود اما دبیرخانه جشنواره در تهران مستقر است و انحصاری برای هنرمندان تهرانی نیست. دبیرخانه در نگارخانه برگ واقع است و علاقه مندان برای حضور در این جشنواره می توانند به این نگارخانه مراجعه کنند و هنرمندان شهرستانی از طریق انجمن خوشنویسان می توانند ثبت نام کنند و اثار در یک مرحله همان جا بررسی می شوند و در نهایت به تهران ارسال می شوند و در انتخاب نهایی داوری می شوند.

وی افزود: ما سطح دومین جشنواره پیامبر (ص) را حرفه ای می دانیم و آثار از استانداردهای اساتید خوشنویسی برخوردار هستند.

 

موسوی از برپایی نمایشگاه آثار برگزیدگان دومین جشنواره پیامبر اکرم خبر داد و گفت: نمایشگاه آثار در یکی از سالن های استاندارد نمایشگاهی شهر تهران برپا می شود.

در ادامه، موسوی درباره کپی کاری در آثار خوشنویسی در این دوره از جشنواره نیز اظهار داشت: پیش بینی شده اساتید خوشنویسی درجه یک در این دوره از جشنواره حضور داشته باشند و با توجه به اشرافی که به خوشنویسی دارند از کپی کاری جلوگیری خواهند کرد البته کپی کاری هایی که داریم که هنرمندان بزرگ را هم ممکن است به اشتباه وا دارد. ما اینجا یک تفاوتی با بینال خوشنویس داریم و آن این است که خلاقیت هنرمندان برای ما بسیار مهم است و هنرمندان با تجربه ای که دارند آثار را خلق می کنند و هنرمندان تجسمی درون گرا هستند آثارشان عمومی نیست اما ما اصالت را به ایده و خلاقیت می دهیم و آثاری که درجه یک هستند را می پذیریم.

وی خاطرنشان کرد: در هر گرایش ما سه برگزیده خواهیم داشت که دیپلم جشنواره و جوایز آنها به صورت سکه به آنها اهدا خواهد شد. و در هر گرایش به جز برگزیدگان چنانچه هیئت داوران تشخیص دهند اثر دریافت کننده جشنواره جایزه ویژه جشنواره را به همراه سکه دریافت خواهد کرد.

 

موسوی درباره حضور بخش بین الملل در دومین جشنواره پیامبر اکرم گفت: این دوره جشنواتره را بین المللی برگزار نمی کنیم اما اگر هنرمندی از جهان اسلام بخواهد در آن شرکت کند استقبال کند اما هنرمندان ایرانی مقیم خارج و هنرمندان خارجی استقبال می کنیم.

 

دبیر دومین جشنواره پیامبر اعظم با موضوعیت طراحی صلوات در مورد افزودن رشته هایی مثل طراحی دیجیتال به دومین جشنواره پیامبر اکرم اظهار داشت: چون این دوره از جشنواره بر خوشنویسی متمرکز شده بود؛ سیاست جشنواره این بود که تمرکز فقط بر خوشنویسی باشد. وقتی بنیاد پیامبر اعظم راه اندازی شد از هنرمندان دیگر تجسمی دعوت می شود در بخش طراحی دیجیتالی نیز کار کند.

کد مطلب: 58578| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۲۰ ۱۳:۴۴:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶  ,   June 25, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.