واکنش رئیس‌کل دادگستری مشهد به لغو سخنرانی مطهری: فتنه‌ای در راه بود

سیاست داخلی - فرازنیوز: حجت الاسلام و المسلمین مظفری گفت: نهادهای مختلفی به صورت کارشناسی موضوع ممانعت از سخنرانی نایب رئیس مجلس را در مشهد بررسی و اعلام کردند که اقدامات دادستان مشهد مطابق قانون بوده است.
کد مطلب: 58624| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۲۳ ۱۲:۱۱:۱۰| نسخه چاپی
واکنش رئیس‌کل دادگستری مشهد به لغو سخنرانی مطهری: فتنه‌ای در راه بود

به گزارش میزان، حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در رابطه با لغو یک سخنرانی در مشهد و هجمه‌های اخیر به قوه قضائیه اظهار کرد: نهادهای مختلفی به صورت کارشناسی موضوع ممانعت از سخنرانی نایب رئیس مجلس را در مشهد بررسی و اعلام کردند که اقدامات دادستان مشهد مطابق قانون بوده است.

وی ادامه داد: افرادی در این جریان دخالت می کردند و به آن قضیه اعتراض داشتند که مدعی بودند حامی قانون اساسی هستند و می گفتند دادستان مشهد باید صبر می کرد تا سخنرانی ایراد و فتنه‌ای ایجاد شود.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: مطالبی در این خصوص وجود دارد که به مردم اطلاع رسانی خواهد شد و اقدامات انجام شده در این مورد کاملا قانونی بوده و تصور اینکه مقامات قضایی خلاف قانون عمل کنند ممکن نیست.

وی افزود: برخی با نسبت دادن نبودن آزادی بیان در مشهد و کشور می خواهند با اهانت به دین ، اصل حکومت اسلامی را زیر سئوال ببرند و افراد منتسب به رهبری را مورد هجمه قرار دهند که البته این آرزو را به گور خواهند برد.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی همچنین تصریح کرد: دستگاه قضا با عملکرد مثبت، کمترین انحراف را پس از انقلاب داشته و امتحان خوبی پس داده لذا همیشه مورد هجمه دشمنان بوده است.

حجت الاسلام مظفری افزود: دستگاه قضا از سوی دشمنان و برخی عوامل داخلی بدخواه نظام مورد اتهام واقع می شده و می شود که البته نتیجه این هجمه ها اثبات حقانیت و افزایش بیشتر اعتماد جامعه به دستگاه قضا است.

وی ادامه داد: در طول تاریخ بزرگان دستگاه قضایی ترور شدند و به رغم هجمه های زیاد همواره مسئولان این دستگاه در مسیر نظام در حرکت هستند و نمره خوبی از رهبری اخذ کرده اند.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: مدتی است که بحث حسابهای قضایی قوه قضاییه مطرح شده در حالی که این حسابها مربط به شخص نیست و گردش مالی حتی یک ریال آن مشخص است.

وی افزود: جدا از تقوا و عدالت مسئولان این قوه فرآیند مالی این تشکیلات روند گسترده و خاصی دارد و تمام هزینه کردها و حساب و کتابها به صورت کارشناسی و حسابرسی انجام می شود.

حجت الاسلام مظفری خاطرنشان کرد: با مطرح شدن این موضوع تعداد زیادی از نمایندگان مجلس حسابهای قوه قضاییه را از نزدیک بررسی کردند و پاکدستی این دستگاه برای همه محرز شد.

وی همچنین به انتخابات آتی ریاست جمهوری اشاره و بیان کرد: انتخابات نماد مردمسالاری نظام جمهوری اسلامی است و همواره ملت ایران با حضور پرشور وفاداری خود را به نظام اثبات کرده اند.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: باید هوشیار بود که دشمنان و برخی عوامل داخلی این شیرینی و عظمت را با آب به آسیاب دشمن ریختن به تلخی نکشانند.


حجت الاسلام مظفری گفت: همواره برخی به بهانه نبودن آزادی بیان و بهانه های اینچنینی قصد زیر سوال بردن اصل نظام دینی را دارند که دستگاه قضا نمی گذارد آنها به اهدافشان برسند.

کد مطلب: 58624| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۲۳ ۱۲:۱۱:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۸ تیر ۱۳۹۶  ,   June 29, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.