در نشست فصلی ائمه جماعات منطقه 20 مطرح شد:

رشد 500 درصدی مجموعه های ورزشی جنوب تهران در یک دهه اخیر/ بهسازی مساجد و مراکز مذهبی از اولویت های مدیریت شهری است

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران در نشست فصلی ائمه جماعات مساجد منطقه 20 که با حضور نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، شهردار منطقه و امام جمعه شهرری برگزار شد، گفت: شهرداری تهران امسال 350 میلیارد ریال برای کمک به مساجد اختصاص داده است.
کد مطلب: 58702| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۲۸ ۱۴:۴:۱۰| نسخه چاپی
رشد 500 درصدی مجموعه های ورزشی جنوب تهران در یک دهه اخیر/ بهسازی مساجد و مراکز مذهبی از اولویت های مدیریت شهری است
به گزارش"فرازنیوز" حجت الاسلام جواد صادق زاده  با بیان اینکه اقدامات و خدمات شهرداری تهران در حوزه دین بسیار شاخص و ارزنده بوده است افزود: بهسازی مساجد از مهمترین اولویت های مدیریت شهری در سال های اخیر بوده و در سال 95 بالغ بر 350 میلیارد ریال بابت بهسازی و توسعه مراکز مذهبی و مساجد اختصاص یافته است.

صادق زاده ادامه داد: در مناسبت های مذهبی مختلف نیز حمایت های لازم برای برپایی مراسم های ویژه از سوی مدیریت شهری انجام می شود و این درحالی است که برای ایام فاطمیه به عنوان مناسبت پیش رو نیز ویژه برنامه های مختلفی با تعامل با مساجد پیش بینی شده است.

صادق زاده گفت: در برگزاری مراسم پیاده روی اربعین حسینی ،شهرداری تهران فعالیت های بسیار گسترده ای انجام داد و زمینه اسکان 35 هزار نفر در کربلای معلا و 8 هزار نفر را در کاظمین فراهم کرد.

رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران به اقدامات فرهنگی اجتماعی در 354 سرای محله در شهر تهران اشاره کرد و افزود: رسالت سرای محلات خدمت به مساجد است و با توجه به اهمیت نقش روحانیون در هدایت جوانان و اقشار جامعه ،آنان باید در مساجد ارتباط تنگاتنگ با نمازگزاران و خانواده ها را حفظ کنند.

 

کاهش فاصله جنوب و شمال شهر همچنان در اولویت مدیریت شهری تهران

در ادامه سید احمد صفوی شهردار منطقه 20 با اشاره به اینکه در این دوره مدیریت شهری با تاکید بر کاهش فاصله جنوب و شمال شهرتهران اقدامات ویژه در حوزه های عمرانی- حمل و نقل و ترافیک – امور شهری و فرهنگی اجتماعی  صورت گرفته گفت: اعتلای فرهنگ شهروندی ، طرح آسمان آبی - زمین پاک ، کاهش تولید زباله و تفکیک زباله از مبدا، بازسازی و نوسازی املاک بافت فرسوده، حرکت بین خطوط و سایر امور شهری برای ارتقاء فرهنگ شهروندی و داشتن شهری ایمن و پاک در سالهای اخیر بسیار مورد توجه بوده و با کمک روحانیت پیش رفته است.

صفوی اظهار داشت : در طی 10 سال گذشته در منطقه 20 بیش از 100بوستان با 62 هکتار به فضای سبز این منطقه افزوده شده است و در حال حاضر با دارا بودن 173 بوستان ، شاهد رشد 61 درصدی هستیم.

 

رشد 500 درصدی مجموعه های ورزشی منطقه 20

وی به احداث و بهره برداری مجموعه های ورزشی در سالهای اخیر در این منطقه اشاره کرد و گفت: با ساخت بیش از 20  مجموعه ورزشی که شاخص ترین آن مجموعه جانبازان بوده است؛ احداث مجموعه های ورزشی در منطقه20 رشد 500 درصدی را نشان می دهد .

وی با بیان اینکه امسال بیشترین سهم برای اجرای تعهدات فرهنگی و کمک به مساجد انجام شده است؛ آماده سازی بیش از 136 مدرسه در آستانه سال تحصیلی جدید و اجرای عملیات ساخت دو مسجد جدید را از جمله اقدامات فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد.

شهردار منطقه ضمن گرامیداشت تقارن سومین نشست فصلی روحانیون با هفته گرامیداشت وحدت و ولادت فرخنده حضرت رسول اکرم (ص) گفت: در راستای اجرای سیاست ها و رویکردهای اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران ، نگاه مسجد محوری و توجه به توسعه امورفرهنگی و رسیدگی به امور دینی و مذهبی ،برای ارتقاء کیفیت زندگی مردم در ابعاد مادی و معنوی ؛به تعامل و حمایت جامعه روحانیت نیازمندیم .

 

روند مناسب عملیات اجرایی پروژه های عمران شهری در جنوب تهران

شهردار منطقه 20 با اشاره به اجرای پروژه های مهم عمران شهری در این منطقه گفت: فاز اول مجموعه فرهنگی برج طغرل به عنوان بزرگترین مجموعه فرهنگی این منطقه تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

وی به بهره برداری ایستگاه مترو دولت آباد در خط 6 مترو تهران تا پایان سال جاری اشاره کرد و افزود: سهولت دسترسی زائران حرم حضرت عبدالعظیم (ع) در دستور کار شهرداری تهران است و به همین منظور خط 6 مترو به طول 6 کیلومتر و با 4 ایستگاه از دولت آباد تا ضلع جنوب حرم حضرت عبدالعظیم (ع) با صرف هزینه 10 میلیارد ریال امتداد می یابد و تا پایان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

در ادامه این نشست حجت الاسلام حسینی قمی کارشناس مباحث اجتماعي و تربيت ديني ضمن اشاره به نقش مهم روحانیون در تبلیغ امور فرهنگی و دینی در جامعه، تلاش برای تقوییت بنیه علمی، تعامل در اجرای خدمات اجتماعی و ایجاد ارتباط موثر و تنگاتنگ با اقشار مردم را مورد تاکید قرار داد.

نشست فصلی ائمه جماعات مساجد منطقه 20 با حضور نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران، امام جمعه شهرری، شهردار منطقه 20،  روحانیون و ائمه جماعات مساجد این منطقه با هدف هم افزائی و هماهنگی امور فرهنگی و تبلیغی در فرهنگسرای ولاء برگزار شد.

 

 

کد مطلب: 58702| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۲۸ ۱۴:۴:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶  ,   May 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.