رئيس سازمان نهضت سوادآموزي در نشست خبري با اصحاب رسانه:

نزدیک به 80درصدفعالیت های سوادآموزی به دختران وزنان مناطق محروم اختصاص دارد

آموزش و پرورش - فرازنیوز: رئيس سازمان نهضت سوادآموزي در نشست خبري كه با حضور اصحاب رسانه برگزار شد؛ گفت: نزدیک 80درصدفعالیت های سوادآموزی به دختران وزنان مناطق محروم اختصاص دارد.
کد مطلب: 58802| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۴ ۱۳:۲۰:۱۰| نسخه چاپی
 نزدیک به 80درصدفعالیت های سوادآموزی به دختران وزنان مناطق محروم اختصاص دارد

به گزارش "فرازنیوز" پيش از ظهر امروز علي باقرزاده در نشست خبري كه به مناسبت سالروز تأسيس نهضت سوادآموزي در سالن جلسات سازمان نهضت سوادآموزي برگزار شد ؛ اظهار كرد: انعطاف در روش هاي آموزشي ، توسعه سوادآموزي فرد به فرد، خودآموز و داوطلب آزاد ، اجراي طرح سوادآموزي كودكان و نوجوانان و عشاير ، اجراي آزمايشي طرح آموزش بهره برداران كشاورزي و سوادآموزي اتباع خارجي از جمله اقدامات سازمان نهضت سوادآموزي در راستاي تحقق عدالت آموزشي است.

وي افزود: در راستاي ايجاد عدالت جنسيتي در نهضت سوادآموزي و دسترسي كامل و عادلانه دختران به آموزش پايه و با كيفيت ، 3/79 درصد از فعاليت هاي سوادآموزي به دختران و زنان بخصوص در نقاط محروم و روستايي اختصاص يافته است.

رئيس سازمان نهضت سوادآموزي اختلاف درصد باسوادي بين بالاترين استان و پايين ترين را 9/18 درصد اعلام كردو افزود: به منظور شتاب بخشي به فعاليت هاي سوادآموزي و افزايش درصد با سوادي استانهاي محروم ، همه ساله اعتبار ويژه اي به استان ها اختصاص داده می شود.

وي گفت: افراد زير 50 سال در استان هاي آذربايجان غربي، كردستان ، لرستان، كرمان و خراسان شمالي تحت پوشش برنامه هاي سوادآموزي قرار مي گيرند و در اين راستا طرح هاي استاني دريافت و پس از تأييد در كميسيون تخصصي توسط وزارت کشور به استانها ابلاغ و از سوي سازمان نهضت سوادآموزي تأمين اعتبار مي شود.

باقرزاده از آموزش سوادآموزی بيش از 750 هزار اتباع خارجي از سال 1363 تا 1395 خبر داد و افزود: بيشتر اين اتباع افغاني و عراقي هستند كه بيش از 57 هزار نفر از آنها طي سه سال اخير در دولت تدبير و اميد تحت پوشش دوره هاي سوادآموزي قرار گرفته اند.

وي از اجراي طرح سوادآموزي از طريق بن در استان هاي بوشهر، ايلام، يزد، قم، سمنان و خراسان جنوبي خبر داد و افزود: در اين طرح یک فقره بن به مبلغ 10 ميليون ريال به افراد بي سواد اختصاص داده مي شود كه این افراد بایدپس از معرفي پشتيبان ،آموزش هاي لازم را فرامی گیرند و در آزمون پاياني موفق به كسب نمره قبولي شوند ، البته در اين طرح هزينه اي به آموزش دهنده از طرف سازمان نهضت سوادآموزي پرداخت نمي شود.

کد مطلب: 58802| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۴ ۱۳:۲۰:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶  ,   July 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.