در نهمین جشنواره محصولات ارگانیک مطرح شد؛

جشنواره محصولات ارگانیک به پله نهم رسید / بهره‌برداری از 24 بازار تا پایان امسال

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران از برگزاری نهمین جشنواره محصولات ارگانیک طی روزهای ۱۱ الی ۱۷ دی ماه در بوستان گفتگو خبر داد.
کد مطلب: 58836| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۶ ۱۳:۲:۱۰| نسخه چاپی
جشنواره محصولات ارگانیک به پله نهم رسید / بهره‌برداری از 24 بازار تا پایان امسال

به گزارش "فرازنیوز" عبدالحسین رحیمی مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نهمین جشنواره ارگانیک امسال از 11 دی‌ماه به مدت یک هفته در بوستان گفت‌وگو برگزار می‌شود و بیش از 100 غرفه محصولات طبیعی و ارگانیک خود را در این نمایشگاه عرضه می‌کند.

حسین رحیمی ، با بیان اینکه شهرداری تهران برای نهمین سال متوالی اقدام به برگزاری این جشنواره کرده است، اظهار داشت: این جشنواره با هدف معرفی محصولات ارگانیک و ترویج استفاده از این محصولات در میان شهروندان برگزار می شود. وی با تأکید بر اینکه برای داشتن شهری سالم باید شهروندان سالمی داشته باشیم، گفت: تأمین غذای سالم موثرترین رکن تأمین سلامت شهروندان در شهر به شمار می آید، به همین دلیل شهرداری برای تحقق این امر دست به چنین اقدامی زده است.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران بیان داشت: نباید اجازه دهیم مردم ما آزمایشگاه محصولات تراریخته سایر کشورها بشوند. اگر در دیگر کشورها دست‌کاری ژنیکی بر روی محصولی ایجاد می‌کنند باید در کشور خود نسبت به آزمایش آن محصول اقدام کنند نه اینکه در دیگر کشورها آزمایش شود.

رحیمی بیان داشت:‌ 206 بازار میادین میوه و تره‌بار در سطح شهر تهران دایر است که تا پایان سال به 230 بازار افزایش خواهد یافت.

وی به تکریم خریدار در میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: از اسفند ماه سال گذشته محصولات در این میادین به صورت دست‌چین شده عرضه می‌شود و با توجه به اینکه بعضی از سبزی‌ها با گل و ریشه به دست مصرف‌کننده می‌رسید از سال گذشته مقرر شد هیچگونه سبزی با گل و ریشه در میادین عرضه نشود و افزایش قیمتی نیز در این خصوص نداشته باشند.

وی تأکید کرد: 130 تن سبزی در طول سال در میادین میوه و تره‌بار عرضه می‌شود که 30 درصد سبزی‌ها گل و ریشه بودند که در یکسال 18.5 میلیارد تومان پول از جیب مردم برای خرید سبزی با گل و ریشه خرج می‌شد.

در ادامه این گزارش، نورانی رئیس انجمن ارگانیک ایران نیز در ادامه با اشاره به نقش اساسی تولید محصولات ارگانیک در سلامت جامعه بر لزوم برنامه‌ریزی برای ترغیب مردم برای استفاده از این محصولات و افزایش تولید، افزود: در نهمین دوره جشنواره ارگانیک موفق شدیم که حضور ۷ کشور اروپایی را شاهد باشیم تا محصولات ارگانیک خود را در این جشنواره به شهروندان عرضه ‌کنند.

رئیس انجمن ارگانیک ایران با بیان اینکه قیمت تمام شده محصولات ارگانیک نسبت به دیگر محصولات بالاست، گفت:  نیاز است که در این حوزه دولت حمایت‌های لازم را انجام دهد تا قیمت تمام شده این محصولات مشخص شود.

نورانی ادامه داد: پتانسیل‌های لازم برای تولید محصولات ارگانیک در کشور ما وجود دارد که با حمایت از آن ها می‌توانیم نیاز داخلی کشور را تأمین کنیم

 

 

 

 

کد مطلب: 58836| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۶ ۱۳:۲:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶  ,   June 25, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.