آنگلا مرکل:

با ترامپ به توافق خواهم رسید

تحولات جهانی - فرازنیوز: صدراعظم آلمان با بیان اهمیت پیمان های نظامی و تجاری موجود میان اروپا و آمریکا، قول داد که با ترامپ در این خصوص به توافق برسد.
کد مطلب: 59195| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۲ ۲۳:۲۸:۱۰| نسخه چاپی
با ترامپ به توافق خواهم رسید

به گزارش فرازنیوز، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در سخنان روز شنبه خود قول داد که در خصوص مناسبات تجاری و هزینه های نظامی میان این کشور و آمریکا، با «دونالد ترامپ» به توافق برسد. وی همچنین تاکید کرد که بر روی مساله حفظ روابط مهم میان اروپا و آمریکا کار کند.

«مرکل» که این سخنان را در یک مصاحبه تلویزیونی مطرح می کرد گفت: ترامپ عقاید خود را به شکل صریح و روشن در سخنرانی تحلیف بیان کرد.

«مرکل» در ادامه سخنان خود گفت: من می خواهم در سخنان خود به دو مطلب اشاره کنم: اول اینکه من به جد معتقدم که بهترین حالت برای ما این است که همگی بر اساس قوانین، ارزش های مشترک و عملکرد مشترک در حوزه نظام اقتصاد بین الملل با یکدیگر کار کنیم و سهم خود را در پیمان های نظامی بپردازیم.

صدراعظم آلمان ادامه داد: و دوم اینکه از اهمیت پیمان شراکت ترانس – پاسیفیک طی سالهای آتی به نسبت گذشته کاسته نخواهد شد و من بر روی این مساله کار می کنم. حتی زمانی که پای اختلاف عقاید پیش بیاید می توان با تضارب آرا و احترام متقابل به مصالحه رسید و راه حل را پیدا کرد.

ترامپ به دلیل باز کردن مرزهای اروپا به روی پناهجویان سوری و عراقی در سال گذشته میلادی، از منتقدین سرسخت مرکل به حساب می آید.

گفتنی است ترامپ روز گذشته از بیرون رفتن کشورش از پیمان ترانس – پاسیفیک به عنوان نخستین اقدام دولت خود یاد کرده بود.

کد مطلب: 59195| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۲ ۲۳:۲۸:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶  ,   June 24, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.