رونمایی از 2 نرم‌افزار رایانه‌ای همزمان با دهه فجر

رایانه و ارتباطات - فرازنیوز : همزمان ایام‌الله دهه فجر، طی مراسمی از دو نرم افزار رایانه ای بنام «ایران57» و «انقلاب عشق» در سالن رضوان بسیج صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد.
کد مطلب: 59520| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ ۱۰:۱۱:۱۰| نسخه چاپی
 رونمایی از 2 نرم‌افزار رایانه‌ای همزمان با دهه فجر

به گزارش "فرازنیوز"  در ابتدای مراسم متین ایزدی مدیر روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در غیاب حسن کریمی قدوسی مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای پیامی را به شرح زیر خواند.

ضمن تبریک فرارسیدن سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و همچنین ایام غرور انگیز دهه مبارک فجر بسیار خرسندم که به بهانه رونمایی از یک بازی با موضوع انقلاب اسلامی در جمع صمیمی شما مهمانان ارجمند و اصحاب رسانه حضور یافته‌ام.

 

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی در نزدیک به 4 دهه گذشته پس از گذراندن دوره‌های حساس و پر فراز و نشیب برای تثبیت جایگاه خود در عرصه جهانی اکنون وارد مرحله باز تولید اندیشه ‌های انقلابی شده است و در این میان ما بر این باوریم که حوزه بازی‌های رایانه‌ای می‌تواند نقشی تاثیر گذار داشته‌باشد چرا که بازی به مثابه رسانه‌ای تعاملی و فراگیر قادر است عمیق ترین پیامها را در قالبی ساده اما جذاب به مخاطب عرضه کند و پیامهای اساسی انقلاب را به گونه‌ای عمیق در ذهن و ضمیر نسل جوانان  پیاده سازی کند.

 

کریمی قدوسی بیان کرد: در جذابیت بالقوه حوادث انقلاب سال 57 همین بس که پر مخاطب‌ترین و پر فروش ترین تولیدات هنری کشور با درون مایه انقلاب و دفاع مقدس همراه بوده‌اند و این مسئله نشان از آن دارد که مردم به وقایع انقلاب بسیار علاقه‌مند هستند و جزئیات آن را به دقت دنبال می‌کنند از سویی دیگر در طول این 38 سال آنقدر حوادث حیرت انگیز رخ داده است که می‌توانند بستر صدها و بلکه هزاران فیلمنامه و بازی نامه را فراهم سازد.

وی افزود: در این میان بنیاد ملی بازیهای رایانه‌ای نیز به دلیل فلسفه و ماهیت وجودی خود دغدغه زیادی در این  حوزه خاص دارد و از تولید و نشر هر گونه بازی با موضوعات انقلابی حمایت می‌کند.

 

نسل‌های سوم و چهارم تنها از طریق شنیده‌ها با مسائل انقلاب آشنا هستند بنابراین چه خوب است که به جای دریافت خوراک فکری خود از مسیرهای نادرست،‌غیرواقعی و جهت دار مانند بازی 1979 اطلاعات خود را از همین تولیدات داخلی و منطبق با حقیقت دریافت کنند اینجاست که اهمیت ورود دستگاههای فرهنگی کشور به این زمینه بیش از پیش خود را نشان می‌دهد زیرا هر میزان بودجه در این راه صرف شود بی تردید بازده دهها برابری خواهد داشت.

 

مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای عنوان کرد: تولید یک بازی رایانه‌ای به هیچ وجه فرآیندی آسان نیست زیرا برای خلق اثری در خور و قابل قبول به ملزومات مهمی نیاز است که مهمترین آنها عبارتند از: درون مایه، ایده خلاقانه و ناب،‌نگارش بازی نامه قوی،‌در اختیار داشتن نیروی انسانی خلاق و در نهایت برخورداری از تجهیزات و دانش فنی روز آمد و بهره‌مندی از فناوری جدید برای ایجاد صحنه‌های جذاب و  باور پذیر.

 

وی در ادامه بیان کرد: اساسا به همین دلیل است که تولید یک بازی قوی به حدود چند سال زمان وصرف هزینه‌های گزاف احتیاج دارد که خوشبختانه مرکز هنرهای رقومی بسیج با درک صحیح موقعیت وارد این عرصه خطیر شده و با حمایت از تولید این بازی نشان داد که تا چه اندازه مقوله جنگ نرم را جدی گرفته است.

 

کریمی قدوسی گفت: از بازی به عنوان نخستین گام از همکاری بنیاد ملی بازیهای رایانه‌ای با نهادی انقلابی همچون سازمان بسیج مستضعفین می‌تواند فرخنده و مبارک باشد. قطعا برکات ناشی از این همکاری موجب ایجاد هم افزایی در حوزه فرهنگ و هنر خواهد شد و ما آماده در این زمینه با دیگر دستگاههای فرهنگی نیز همکاری  داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ضمن تایید کامل حرکت دستگاههای نهادهای فرهنگی در مسیر تولید بازی می‌کوشد امکانات حمایتی خود را در کمک به نشر این بازی و بازیهای مشابه به کار گیرد و در مورد این بازی خاص نیز از تمام ظرفیت خود برای عرضه هر چه بهتر و گسترده تتر این بازی استفاده خواهد کرد.

کریمی قدوسی تصریح کرد : در همین جا اعلام می‌کنم که بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با افتخار آماده است هرگونه حمایت و مشاوره فنی و تخصصی لازم را به دستگاهها و نهاد های مختلف برای ورود به این حوزه و ساخت بازی‌های قوی و منطبق بر استاندارهای جهانی ارائه دهند.

 

تولید بازی در حوزه انقلاب اسلامی از دو جنبه اقتصادی و محتوایی توجیه و حتی ضرورت بسیار بالایی دارد. از جنبه اقتصادی باید گفت که صنعت بازی‌های رایانه‌ای در دنیای فناورانه امروز یکی از پر هزینه‌ترین و در عین حال پر سود ترین صنایع جهان به شمار می‌رود به گونه‌ای که نسبت رشد سرمایه آن1  به 123 است.

بی سبب نیست که تمامی کارگردانان و شرکتهای فیلم سازی غربی سرمایه‌های عظیمی ار صرف انتقال ارزشهای غربی از طریق تولید بازی می‌کنند تا هم سهمی از این بازار پر سود را نصیب خود سازند و هم به سیاست‌های دولتهای خود جامه عمل بپوشانند. در این میان به دلیل علاقه شدید مردم ایران به پیگیری حوادث انقلاب و همچنیین جذابیت‌های آشکار و نهان اتفاقات دوران معاصر اگر تولیدات این حوزه از تکنیک و فناوری مناسبی برخوردار باشد بازگشت سرمایه آن تضمین شده خواهد بود.

 

وی گفت: از نظر محتوایی نیز بازی‌هایی با محوریت انقلاب اسلامی در رده بازی‌های جدی و قوی جای دارند یعنی بازی‌هایی که با نشر یک عقیده یا دفاع از آرمانهای یک ملت و آموزش مفاهیم ارزشی تولید می‌ُشوند.

 

حماسه‌هایی که جوانان انقلابی در اسین سالها آفریده‌اند هرکدامشان قابلیت تبدیل به چندین بازی رایانه‌ای تمام عیار و هیجان انگیز را دارا هستند.

 

کریمی قدوسی در پایان خاطر نشان کرد: ما حمایت از فعالان این عرصه را یک تکلیف باری خود می دانیم . برگزاری این آیین نیز حق‌شناسی و سپاسگزاری کوچکی است از عزیزانی که هنر و سرمایه خود را در این راه صرف کرده‌اند

 

کد مطلب: 59520| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ ۱۰:۱۱:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶  ,   June 25, 2017

آخرین مطالب





سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.