عیدانه شهردار منطقه 2 به شهروندان تهرانی؛

افتتاح پل معلق گردشگری بوستان نهج البلاغه/ تلاش برای حل وضعیت شهرسازی رود دره فرحزاد و اوین

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: شهردار منطقه 2 شهرتهران همزمان با افتتاح و بهره برداری از 110 پروژه اجتماعی، فرهنگی عمرانی حمل و نقل و ترافیک و خدمات شهری ومحیط زیست از خبر پایان عملیات عمرانی ساخت پل معلق گردشگری بوستان نهج البلاغه خبر داد و گفت: تنها بخش روشنایی وگیت ورودی پل باقی مانده و همزمان با نوروز شهروندان می تئوانند از این شاهکار شهر تهران دیدن کنند.
کد مطلب: 59892| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۷ ۱۴:۱۱:۱۰| نسخه چاپی
افتتاح پل معلق گردشگری بوستان نهج البلاغه/ تلاش برای حل وضعیت شهرسازی رود دره فرحزاد و اوین

به گزارش "فرازنیوز" و به نقل از تهران سماء  عزیز الله نظری با تشریح حوزه های اجرای 110 پروژه افتتاح شده در منطقه 2 گفت: ٤٧ پروژه فني و عمراني،٩ پروژه حمل و نقل و ترافيك ،٣٥پروژه در حوزه خدمات شهري و محيط زيست در كنار ١٩پروژه اجتماعي و فرهنگي طی سال جاری به اتمام و در اختیار شهروندان قرار گرفت.

 

وی یکی از مهم ترین اقدامات مدیریت شهری در منطقه 2 را تملک 57 هزار متر مربع ار مسیر ساخت خطوط 6و7 متروی شهرتهران اعلام کرد و گفت: ارزش کل املاک تملک شده برای اجرای 110 پروژه مبلغ 900 میلیارد تومتان بوده است و این در حالی است که ارزش ریالی 100 پروژه 600 میلیارد تومان تعیین شده است.

شهردار منطقه 2 شهرداری تهران با اعلام این که در حال حاضر وسعت فضای سبز منطقه به هزار 519 هکتار رسیده است گفت: در سال 85 سرانه فضای سبز 15.75 متر بوده است اما اکنون سرانه فضای سبز 22.3 متر مربع رسیده است.

 

وی سرانه حوزه ورزشی را 34 هزار متر مربع و سرانه حوزه اموزشی را 30 هزار متر مربع اعلام کرد.

شهردار منطقه 2 شهر تهران حل موضوع شهرسازی محله طرشت و رود دره فزحزاد و اوین را از دغدغه های مدیریت شهری عنوان کرد و گفت: در حال حاضر پرونده های محله اسلام آباد و نیایش در اختیار کمیسون ماده 5 قرار گرفته و روند آن در حال اجرااست.

 

شهردار منطقه دو شهر تهران همچنين از تلاش مديريت شهري در اين منطقه براي حفظ حريم شهر تهران خبر داد و گفت: در محدوده شمالي رشته كوه البرز موفق به آزاد كردن ٢٥٠ هكتار از اراضي شده ایم  که در آینده شاهد ساخت باغ راه در آن خواهیم بود.

 نظری ابراز امیدواری  کرد: اجرای  پروژه های  حوضچه های سیل برگردان در غرب تهران و نیز ساخت سرای محله بوعلی سوله بازیافت در سه ماه آینده تکمیل و در اختیار شهروندان  قرار گیرد.

 

 وی  همچنین به تشریح وضعیت اجرای پروژه ها  در منطقه 2 پرداخت و گفت: در محدوده سالهای  84 تا 88 ،105 پروژ در این منطقه به اجرا در آمد و در طول سالهای  89 تا 90 ، تعداد پروژهای  عمرانی  به 54 پروژه رسید اما تا طول سال 92تا 95 موفق به اجرا و تکمیل 110 پروژه شدیم به طوری  می توان گفت مدیریت شهری شهرداری تهران در منطقه 2 در یک دهه اخیر توانسته از 343 پروژه را به بهر ه برداری  برساند.

 

افتتاح ١١٠پروژه در منطقه دو شهر تهران 

بنا بر این گزارش شاخص ترين پروژه هايي كه امروز با حضور شهردار تهران افتتاح شد احداث فاز سوم بوستان نهج البلاغه، احداث فاز دوم بوستان پرواز ، احداث پل رو گذر بلوار شهرداري، احداث تونل زير گذر شهرك هما است.
 

همچنين احداث بوستان ٢٥هكتاري باغ راه فدك ،احداث و تجهيز سراي محله هاي سپهر و شريف و نيز احداث سوله بحران ناحيه ٩ در كنار احداث زورخانه فرحزاد و احداث و تجهيز مجتمع كارآفريني و مهارت اموزي بهاران با ظرفيت خدمت رساني به ١٥٠نفر از مدد جويان بهبود يافته از اعتياد بخشي از اقدامات صورت گرفته در منطقه دو شهرداري تهران است.

 

اين گزارش حكايت از احداث و تجهيز دو محل محل اسكان كارگري ناحيه ١،٨،٩در كنار احداث و توسعه فضاي سبز حاشيه بزرگراه شهيد همت به وسعت ١٣هكتار ، احداث ساختمان مديريت حمل و نقل عمومي ميدان صنعت و اجراي پوشش سقف پايانه شهيد نظري دارد كه در ميان پروژه هاي افتتاح شده قرار دارند.


بر اساس اين گزارش منطقه دو با مساحتي حدود ٦٥ كيلومتر مربع داراي ٩. ناحيه و ٢١ محله است كه حدود ٦٥٠ هزار نفر جمعيت دارد كه به اين لحاظ رتبه سوم فراواني ساكنان را در ميان مناطق شهر تهران از آن خود كرده است.

کد مطلب: 59892| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۷ ۱۴:۱۱:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶  ,   June 23, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.