ترامپ مراسم شام کاخ سفید را تحریم کرد

تحولات جهانی - فرازنیوز: رئیس‌‌جمهوری آمریکا که طی هفته‌های گذشته از عملکرد شماری از نشریات و رسانه‌های این کشور انتقاد کرده، می‌گوید در مراسم سالیانه شام با خبرنگاران کاخ سفید، شرکت نمی‌کند.
کد مطلب: 59898| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۸ ۱۰:۱۵:۱۰| نسخه چاپی
ترامپ مراسم شام کاخ سفید را تحریم کرد
به گزارش ایلنا، «دونالد ترامپ» رئیس‌‌جمهوری آمریکا، روز شنبه در پستی در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت: «من در مراسم شام خبرنگاران کاخ سفید شرکت نخواهم کرد. لطفا برای همه آرزوی سلامتی کنید و عصر خوبی داشته باشید.»
 
رئیس‌جمهوری آمریکا چندین بار به انتقاد از شماری از رسانه‌های جمعی و پرمخاطب آمریکا پرداخته و آن‌ها را به نشر «اخبار جعلی» متهم کرده‌است. در یک نمونه نیز، در جریان یک سخنرانی از آن‌ها با عنوان «دشمنان مردم آمریکا» نام برده‌است.
 
از طرف دیگر طی این زمان، شماری از روزنامه‌نگاران و خبرنگاران نیز گفته بودند احتمالا از شرکت در این مراسم صرف نظر می‌کنند.
 
مراسم سالیانه، ۲۹ آوریل، دو ماه دیگر برپا می‌شود. این مراسم به طور سنتی با اجرای برنامه‌های کمیک، و در موارد مختلف نیز انتقاد از رئیس‌جمهوری ایالات متحده، همراه است.
 
رئیس‌جمهوری که با «بانوی نخست» و مقام‌های ارشد کاخ سفید در مراسم شرکت می‌کند، نیز معمولا خود در سخنرانی‌اش به لطیفه‌گویی می‌پردازد. بسیاری از خبرنگاران و صاحبان و مدیران رسانه‌های ایالات متحده در این مراسم شرکت دارند.
 
تازه‌ترین تحولات پس از آن است که هفته گذشته به شماری از رسانه‌های منتقد دولت ترامپ، اجازه حضور در نشست مطبوعاتی غیررسمی کاخ سفید داده نشد؛ شبکه خبری «سی‌ان‌ان»، «پولیتیکو»، «بازفید» و روزنامه «نیویورک‌تایمز»، از جمله این رسانه‌ها بودند. این موضوع با انتقاد شماری از خبرنگاران و رسانه‌ها روبه‌رو شده‌است.
کد مطلب: 59898| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۸ ۱۰:۱۵:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۸ تیر ۱۳۹۶  ,   June 29, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.