رییس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران:

آموزش تولیدکنندگان توسط اساتید پاریسی در نمایشگاه زنان و تولید ملی/رونمایی از نرم افزار باشگاه توان یاران؛ خرداد96

زنان و خانواده - فرازنیوز: رییس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران از رونمایی نرم افزار باشگاه توان یاران در خرداد ماه خبرداد و گفت: به منظور شبکه سازی زنان سرپرست خانوار به دنبال این هستیم تا طرح توان یاران را به صورت پایلوت در منطقه 11 اجرا کنیم.
کد مطلب: 59932| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۹ ۱۴:۳:۱۰| نسخه چاپی
آموزش تولیدکنندگان توسط اساتید پاریسی در نمایشگاه زنان و تولید ملی/رونمایی از نرم افزار باشگاه توان یاران؛ خرداد96

به گزارش "فرازنیوز" فهیمه فیروزفر در نشست دهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی با تاکید بر اثرات برگزاری این نمایشگاه بر رفتار تولیدکنندگان اظهارکرد: سخت گیری های ما مبنی بر حذف تولید کنندگانی که جنس ترک به داخل نمایشگاه می آوردند موجب شد تا این افراد اذعان کنند که امسال تنها با اجناس ایرانی وارد نمایشگاه می شوند و ما نیز از حضور این افراد استقبال کردیم . ضمن اینکه تولیدکنندها امروز یادگرفته اند که چگونه دست واسطه ها را حذف کنند و کالای خود را از تولید به مصرف عرضه کنند.

 

وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه زنان و تولید ملی موجب شد تا رقابت تولیدکننده ها به رفاقت تبدیل شود، عنوان کرد: رفاقت تولید کننده ها به گونه است که چندین تولید کننده با یکدیگر یک فروشگاه بزرگ را اجاره می کنند و با قیمت کمتر کالای خود را به فروش می رسانند . تولید کننده ها حتی امروز برای همدیگر کالا تولید می کنند و در عین حال مواظب هستند تا به هیچ عنوان کالای خارجی وارد نمایشگاه نشود.

 

رییس ستاد زنان سرپرست خانوار با اشاره به پشتوانه های علمی طرح توانمندسازی گفت: با دانشگاه مدارت که دانشگاه تخصصی پوشاک درپاریس است ارتباط برقرار کردیم و چندین متخصص از این دانشگاه از ستاد و کوثرها بازدید کردند. نتیجه کار این بود که اگر تولیدکننده ها الگوها را بهتر یادبگیرند هزینه تولید کاهش پیدا می کند. براین اساس در روزهای شنبه و یکشنبه دو استاد از این دانشگاه به نمایشگاه زنان وتولید ملی می آیند و به تولید کننده های ما بازارسازی و الگو را یاد می دهند.

 

فیروزفر ضمن اظهار امیدواری نسبت به اینکه روزی کالاهای ایرانی در بازارهای اروپا قابل عرضه باشند، بیان کرد: مدل توانمندسازی ما در قالب کتابچه به زبان های انگلیسی، آلمانی ، فرانسه ، عربی و چینی ترجمه شد و حتی یک هیات فرانسوی اذعان کرد که می توانیم این الگو را در کشورهای در حال توسعه مانند فلسطین اجرا کنیم.

 

وی در ادامه با بیان اینکه الگوی توانمندسازی ستاد، الگویی اقتصادی- فرهنگی است و تمامی اعضای خانواده را تحت پوشش قرار می دهد، تصریح کرد: خانم سرپرست خانواری به ما مراجعه کرده بود که پسرشان به دلیل اعتیاد پدر خودکشی کرد و خواهر کوچک این خانواده این صحنه را دید و قدرت تکلمش را از دست داد. با ورود به بخش مددکاری ستاد و انجام اقدامات روان درمانی امروز این دختر خردسال بهبود پیدا کرد. به عقیده من هنر این نیست که کارگر تربیت کنیم بلکه باید بتوانیم زنان سرپرست خانوار را در مسیر توانمندسازی قراردهیم.

 

به گفته رییس ستاد زنان سرپرست خانوار زندگی نامه زنان سرپرست خانوار به صورت دو جلد کتاب درآمده است.

 

فیروزفر افزود: به منظور ادامه روند موجود در ماه های باقی مانده از دوره اخیر مدیریت شهری تلاش می کنیم تا با شبکه سازی و ثبت یک سازمان مردم نهاد این امکان را فراهم کنیم تا خود زنان سرپرست خانوار قدرت اداره کردن مکانی مانند ستاد را داشته باشند.

 

وی گفت: سازمان مردم نهادی مانند باشگاه توان یاران می تواند هم در بحث مددکاری و هم آموزش گام های مثبتی بردارد. بر همین اساس قرار است تا خردادماه سال آینده نرم افزاری را تهیه کنیم که در آن ستاد توانمندسازی به تمامی افراد معرفی شود. کسانی که اطلاعات نزد ما دارند رمز عبور و نام کاربری دریافت می کنند و با وارد کردن این اطلاعات می توانند درخواست مشاروه خود را اعلام کنند و مشاوره های لازم هم از سوی کسانی که نذر فرهنگی کرده اند ارایه می شود.

 

رییس ستاد زنان سرپرست خانوار در بخش دیگری از سخنانش به مهمترین ویژگی های دهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی پرداخت و گفت: در این دوره 74غرفه در فضایی به مساحت 3هزار و 500 متر حضور دارند و 2 هزار و 975 زن سرپرست خانوار به طور مستقیم وغیرمستقیم نمایشگاه را پشتیبانی می کنند.

 

فیروزفر ادامه داد: امسال از دو برند بزرگ خواهش کردیم تا از نمایشگاه خرج شود و جای خود را به چند تولید کننده کوچک بدهد تاامورات آنها بگذرد. البته ما امیدواریم درآینده در یک فضای بزرگتر امکان حضور تمامی تولید کننده ها را داشته باشیم .

 

به گفته وی دراین دوره از نمایشگاه 24 غرفه زنانه ، 13 غرفه مردانه ،7 غرفه مردانه و زنانه ،13غرفه کودک ، 3 غرفه حجاب ، 4 تا غرفه زیورآلات ،2 غرفه کالای خواب ، 4غرفه صنایع دستی و سایر غرفه ها 4 تا حضور دارند   ضمن اینکه 53 میز برای فروش صنایع دستی و وسایل عید به طور مجزا در نظر گرفته شده است .

 

درادامه این نشست رییس ستاد زنان و سرپرست خانوار به نظر سنجی دوره قبل از بازدید کننده های دوره قبل نمایشگاه اشاره و عنوان کرد : براساس آمارهای ما 52 درصد از خریداران دوره قبل آقایان و 48 درصد خانم ها بودند . ما از وزارت کار و صنایع صنعت و معدن درخواست کردیم تا در این دوره به سه نفر از تولید کنندگان برتر از نگاه مردم و از نظر تخصصی و فنی جوایزی اهدا کنند که اتفاقا با پاسخ مثبت از سوی این دو وزارت خانه روبرو شدیم .

 

فیروزفر با تاکید بر نقش فرزندان زنان سرپرست خانوار در برگزاری دهمین نمایشگاه زنان وتولید ملی اظهارکرد: این افراد در بحث غرفه سازی و اجرای نمایشگاه نقش مهمی داشتند و از توانمندی آنان به خوبی استفاده می شود .

 

وی با تاکید بر تاثیرگزاری اقتصادی و فرهنگی مراکز کوثر بر زندگی زنان سرپرست خانوار بیان کرد: نگاه ما تنها اقتصادی نیست ودرمواردی که کارآفرین مراکز کوثر نتواند  رفتارهای اجتماعی درست را به زن سرپرست خانوار آموزش دهد او را از سیستم ستاد حذف می کنیم .

 

رییس ستاد زنان و سرپرست خانوار در پایان به موضوع برگزاری بازارچه ها ی دائمی اشاره و گفت : در بحث غرفه ها همیشه مشکل چرخش غرفه را داشتیم در همین اساس ما دیگر غرفه ها را به یک نفر نمی دهیم که از بازار جنس بیاورد بلکه به چندنفر می دهیم که کالا را در خانه تولید کند و د ر بازارچه های ما به فروش برساند .

 

دهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی از تاریخ 13 تا 23 اسفندماه از ساعت 10 صبح تا 21 در محل دائمی تخصصی شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو برگزار می شود .

کد مطلب: 59932| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۹ ۱۴:۳:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶  ,   June 24, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.