هشدار به مسافران شمال

اجتماعی - هواشناسی مازندران روز پنجشنبه با انتشار اخطاریه ای نسبت به بارندگی های رگباری و احتمال جاری شدن سیلاب در مناطق مختلف استان و همچنین مواج شدن دریای خزر هشدار داد.
کد مطلب: 60145| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱/۳ ۱۵:۸:۱۰| نسخه چاپی
هشدار به مسافران شمال

به گزارش ایرنا، بر اساس این اخطاریه، با توجه به نفوذ و تقویت سامانه بارشی به استان ، ازامروز پنج‏شنبه سوم فروردین بارندگی همراه با وزش باد ازسمت غرب استان آغاز و بعدازظهر وشب بتدریج به مناطق مرکزی و شرقی استان گسترش می یابد.

هواشناسی مازندران هشدار داد که در روزهای جمعه و شنبه بارش متناوب باران همراه با کاهش دما در استان ادامه دارد که بارش در ارتفاعات استان به صورت باران و برف خواهد بود.

بر این اساس ،شنبه شب و روز یک‏شنبه هفته آینده نیز بارش ها پراکنده و از اواخر روز یکشنبه بتدریج با خروج این سامانه از میزان ناپایداری و ابرناکی در استان کاسته شده و از روز دوشنبه اینده آسمان استان آفتابی همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.

هواشناسی مازندران اعلام کرد در این مدت لغزندگی و اختلال در تردد جاده ای بویژه جاده های کوهستانی بدلیل بارش باران و برف دور از انتظار نیست.

اصغر بسطامی رئیس گروه پیش بینی و پیش آگاهی هواشناسی مازندران روز پنج شنبه گفت: بر اساس آخرین نقشه های هواشناسی، بارندگی ها تا روز یکشنبه در مازندران پایدار است که در سطح استان به صورت باران و در ارتفاعات مازندران و محور های مواصلاتی کوهستانی به صورت بارش برف خواهد بود.
 
بسطامی اظهار داشت: در این مدت مردم مازندران و مسافران نوروزی این استان شاهد کاهش محسوس دما خواهند بود و برای فردا جمعه دمای هوا پنج تا 6 درجه کاهش خواهد یافت.
 
مازندران 10 هزارو 700کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که 350 کیلومتر آن کوهستانی است.
 
هراز، کندوان، سوادکوه و کیاسر از محورهای اصلی و کوهستانی منتهی به پایتخت در استان مازندران است.
 
بر اساس آمار ستاد اجرایی سفر استان مازندران، تردد 11 میلیون و 85 هزار و 556 خودرو از 25 اسفند 95 تا دوم فروردین امسال در استان ثبت شد.
 
نوروز 95 حدود 12 میلیون نفر شب اقامت مسافردر مازندران ثبت شد.

کد مطلب: 60145| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱/۳ ۱۵:۸:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶  ,   May 29, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.