با هدف کاهش تاخیر عبور و مرور انجام شد؛

آغاز اصلاحات ترافیکی در خیابان کارگر جنوبی تقاطع «چهارراه لشگر»

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 11 تهران از اعمال اصلاحات ترافیکی در تقاطع کارگر جنوبی-معیری( چهارراه لشگر) خبر داد.
کد مطلب: 60404| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۴ ۱۴:۵۵:۱۰| نسخه چاپی
آغاز اصلاحات ترافیکی در خیابان کارگر جنوبی تقاطع «چهارراه لشگر»
به گزارش "فرازنیوز"  سجاد زارع صفت با اشاره به این که از این پس، حرکت چپگرد وسایل نقلیه از مسیر شمال خیابان کارگر به معیری و معیری به جنوب خیابان کارگر ممنوع خواهد بود، گفت: حجم بالای تقاضا، ظرفیت محدود، تاخیر عبور و طولانی شدن صف انتظار خودروها پشت چراغ این تقاطع از دلایلی است که باعث شده اصلاحات مذکور انجام شود.
 
وی رفع مشکلات ترافیکی گسترده در تقاطع کارگر جنوبی- معیری را علت این تصمیم گیری عنوان کرد و ادامه داد: البته در گذشته موضوع امکان سنجی یک طرفه شدن خیابان کارگر جنوبی، حدفاصل میدان حر تا میدان راه آهن و نیز احداث زیرگذر در این تقاطع نیز مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت که انجام اصلاحات فعلی در حال حاضر کمترین تبعات را در پی داشت و مورد تصویب قرار گرفت.
 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 11 تهران با تاکید بر این که همزمان با آغاز اصلاحات عنوان شده؛ زمان بندی چراغ راهنمایی و رانندگی این معبرمهم هسته مرکزی تهران نیز تغییر کرده و همچنین نسبت به نصب چراغ عبور عابرپیاده نیز اقدام شده است؛ تصریح کرد: البته مطالعات مربوط به یک طرفه شدن خیابان کارگرجنوبی در محدوده یاد شده همچنان ادامه دارد.
 
وی به مسیرهای جایگزین این تقاطع اشاره کرد و گفت: شهروندانی که از خیابان معیری قصد تردد به خیابان کارگرجنوبی را دارند؛ از این پس می توانند از خیابان «صداقت» وارد خیابان قزوین، سپس میدان قزوین و در نهایت کارگر جنوبی شوند. همچنین خودروهایی که از مسیر شمال کارگر قصد ورود به خیابان معیری را دارند؛ می توانند ضمن ادامه مسیر مستقیم خود و دور زدن در میدان قزوین به سمت شمال و معیری حرکت کنند و یا از شمال تقاطع چهارراه لشگر، وارد خیابان صفاریان شده و در نهایت به معیری راه یابند.
 
زارع صفت در عین حال تاکید کرد: ناوگان اتوبوسرانی محدوده خیابان معیری طبق روال گذشته به سرویس دهی خود ادامه خواهد داد اما بر اساس اصلاحات انجام شده، اتوبوس ها نیز هنگام رسیدن به تقاطع چهارراه لشگر و برای ورود به جنوب خیابان کارگر باید میدان حر را دور بزنند.
کد مطلب: 60404| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۴ ۱۴:۵۵:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶  ,   June 24, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.