افزایش سرمایه سی هزار میلیاردی بانک آینده

بانک و بیمه - فرازنیوز: بانک آینده در راستای مأموریت اصلی خود با ایفای نقش در جهت افزایش رفاه جامعه، تقویت تولید، ایجاد پایداری در توسعه اقتصادی کشور،سلامت عملکرد و استحکام مالی بانک، فرآیند افزایش سرمایه برای دستیابی به سرمایه سی هزار میلیارد ریالی را از ۲سال گذشته آغاز کرده است.
کد مطلب: 60437| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۱۰ ۱۵:۲۴:۱۰| نسخه چاپی
افزایش سرمایه سی هزار میلیاردی بانک آینده

به گزارش "فرازنیوز" ، در این ارتباط، پس از موافقت بانک مرکزی و سازمان بورس واوراق بهادار، مجمع عمومی فوق العاده در تاریخ ۰۷/۱۱/۱۳۹۴ برگزار و اجرای فرآیند مزبور توسط سهامداران به هیأت مدیره بانک تفویض شد.

 

در ادامه، عملیات پذیره‌نویسی از طریق جراید کثیرالانتشار به اطلاع عموم رسید. در نهایت، پس از تصدیق تمام مراحل قانونی صورت پذیرفته توسط بانک مرکزی، در سال جاری مرحله اول افزایش سرمایه در تاریخ ۰۹/۱۱/۱۳۹۵ محقق شد و به ثبت قانونی رسید. به این ترتیب، سرمایه بانک از مبلغ هشت هزار میلیارد ریال به مبلغ شانزده هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

 

درجهت توسعه وتعمیق اهداف مزبور، مرحله دوم افزایش سرمایه از مبلغ شانزده هزار میلیارد ریال به مبلغ سی هزار میلیارد ریال در بانک آینده پس از اخذ موافقت اصولی از سازمان بورس و اوراق بهادار، در جریان اخذ مجوز نهایی از بانک مرکزی  برای پذیره‌نویسی است. این افزایش چهارده هزار میلیارد ریالی منجر به ارتقایی توانایی بانک در تجهیز و تخصیص منابع و ایجاد ترکیب مناسبی از درآمدها و بازدهی مطلوب و مورد انتظار سپرده‌گذاران و سهامداران و هم‌چنین اصلاح نسبت‌های مالی بانک خواهد شد.

براساس برنامه‌ریزی های به عمل آمده، پیش بینی می شود؛ مرحله دوم فرآیند افزایش سرمایه در شش ماهه اول سال آینده تکمیل خواهد شد.

کد مطلب: 60437| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۱۰ ۱۵:۲۴:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶  ,   July 25, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.