رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز عیدفطر:

آتش به اختیار به معنای کار فرهنگی تمیز است/مراقب نظم وآرامش باشیم

فرهنگ و هنر - حضرت آیت الله خامنه ای با بیان اینکه خلل و فرج فرهنگی زیاد داریم، خاطرنشان کردند که آتش به اختیار به معنای کار فرهنگی خودجوش و تمیز است و به معنای فحاشی و بی قانونی نیست.
کد مطلب: 60740| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۵ ۹:۳۶:۱۰| نسخه چاپی
آتش به اختیار به معنای کار فرهنگی تمیز است/مراقب نظم وآرامش باشیم

به گزارش فرازنیوز، خطبه های نماز عید سعید فطر با سخنرانی رهبر معظم انقلاب در مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار شد.

حضرت آیت الله خامنه ای در خطبه های نماز عید با اشاره به لزوم توجه به مسائل فرهنگی فرمودند: خلل و فرج فرهنگی زیادی داریم؛ نفوذ گاه دشمنان بسیار است؛ در قبال این مسائل هم مجموعه های دولتی و هم مجموعه های عظیم مردمی مسئولند.

ایشان همچنین با اشاره به مفهوم «آتش به اختیار» تاکید کردند: آتش به اختیار به معنی کار فرهنگ خودجوش و تمیز است. در تمام کشور، جوانان و صاحبان فکر و اندیشه به ابتکار خودشان منافذ فرهنگی را بشناسند. آتش به اختیار به معنی بی قانونی، فحاشی و مدیون کردن جریان انقلابی کشور نیست.

رهبر انقلاب تصریح کردند: باید مراقب نظم و آرامش کشور و عدم سوء استفاده دشمنان از وضعیت کشور باشیم؛ این توجه ابتدا متوجه نیروهای انقلابی است.

ایشان در ادامه با اشاره به مسائل منطقه ای از جملهه بحرین و یمن فرمودند: مسائل یمن و بحرین جراحت بزرگی بر پیکره اسلام است. دنیای اسلام باید به طور صریح از مردم یمن حمایت و از ظالمانی که در ماه رمضان مردم این کشور را مورد هجوم قرار دادند، اعلام برائت کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: ملت عزیز ایران سرافراز باشند که کارهای بزرگی انجام دادند؛ دل شاد کنید، امید در دل بپرورانید، کارهای بزرگی انجام دادید؛ اندکی پیش از ماه مبارک، اولاً آن انتخابات پرشور و باعظمت را توانستید به دنیا نشان بدهید؛ ثانیاً همین راه‌پیمایی روز قدس، کار باعظمتی است.این تهاجم قدرتمندانه‌ سپاه به دشمنان هم کار بزرگی بود.

کد مطلب: 60740| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۵ ۹:۳۶:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶  ,   July 21, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.