معاون پلیس راهور ناجا:

24 درصد جانباختگان حوادث رانندگی را موتورسیکلت سواران تشکیل می‌دهند/ پایان تیر ماه آخرین مهلت مالکان موتورسیکلت‌ها برای استفاده از طرح بخشودگی بیمه شخص ثالث/ مالک موتورسیکلتی که حاضر نیست روزی 600 تومان برای بیمه شخص ثالث بپردا

قضایی و انتظامی - فرازنیوز: معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: مالکان موتورسیکلت‌ها تنها تا پایان تیرماه مهلت دارند از طرح بخشودگی بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها بهره‌مند شوند.
کد مطلب: 60784| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۱۳ ۱۱:۱۹:۱۰| نسخه چاپی
24 درصد جانباختگان حوادث رانندگی را موتورسیکلت سواران تشکیل می‌دهند/ پایان تیر ماه آخرین مهلت مالکان موتورسیکلت‌ها برای استفاده از طرح بخشودگی بیمه شخص ثالث/ مالک موتورسیکلتی که حاضر نیست روزی 600 تومان برای بیمه شخص ثالث بپردا

به گزارش "فرازنیوز" سرهنگ عین الله جهانی گفت :یکی از مشکلات و مسایل مهم وسایل نقلیه موتوری بخصوص موتورسیکلت‌ها بیمه شخص ثالث است.

وی افزود: در راستای حل این مشکل طرح بخشودگی بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها توسط صندوق تامین خسارت‌های بدنی بیمه مرکزی از ابتدای تیرماه آغاز شد که این طرح تا پایان تیر ماه ادامه دارد.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: بر این اساس مالکان موتورسیکلت‌ها در صورتی که تا پایان تیر ماه نسبت به بیمه کردن شخص ثالث موتورسیکلت خود اقدام کنند تنها هزینه بیمه نامه را پرداخت می‌کنند و جریمه آنها بخشوده می‌شود.

به گفته وی هزینه بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها 230 هزار تومان است که با هماهنگی بیمه مرکزی با بیمه‌ها، امکان پرداخت اقساطی این رقم نیز فراهم است.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا تصریح کرد: بر اساس آمارها حدود 10 میلیون دستگاه موتورسیکلت در کشور وجود دارد که بخش قابل توجهی از آنها فاقد بیمه شخص ثالث هستند.

 

وی با اشاره به این که 24 درصد جانباختگان حوادث رانندگی را موتورسیکلت سواران تشکیل می‌دهند گفت: بیمه شخص ثالث بر اساس قانون جزو الزامات قانونی است و بر اساس قانون پلیس مکلف است ضمن جریمه 50 هزار تومانی وسیله نقلیه، نسبت به توقیف آن تا ارایه بیمه معتبر شخص ثالث اقدام کند.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا با بیان این که مالکان موتورسیکلت‌های فاقد بیمه در حوادث رانندگی سهیم هستند حتی اگر خودشان راکب نباشند تصریح کرد: بر اساس قانون در صورتی که خودرو، فاقد بیمه نامه شخص ثالث بوده و وسیله نقلیه با اذن مالک در اختیار راننده مسبب حادثه قرار گرفته باشد، در صورتی که مالک، شخص حقوقی باشد، به جزای نقدی معادل 20 درصد و در صورتی که مالک شخص حقیقی باشد به جزای نقدی معادل 10 درصد مجموع خسارات بدنی واردشده محکوم می‌شود.

 

وی با اشاره به این که مالکان موتورسیکلت‌ها با روزی 600 تومان می‌توانند بیمه شخص ثالث دریافت کنند گفت: قطعا مالک موتورسیکلتی که حاضر نیست روزی 600 تومان برای بیمه شخص ثالث بپردازد در صورت بروز حادثه چگونه می‌خواهد دیه 280 میلیون تومانی را در ماه‌های حرام بپردازد؟

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا در پایان از تمامی مالکان موتورسیکلت‌ها خواست در مهلت باقیمانده از این تسهیلات استفاده کرده و نسبت به بیمه کردن موتورسیکلت خود اقدام کنند.

 

کد مطلب: 60784| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۱۳ ۱۱:۱۹:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶  ,   July 22, 2017

آخرین مطالب





سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.